Snigpremiere på "Paradise Hotel" 2026, Cirkusbygningen Nikoline Kjær og Rasmus Skov
Foto: Lars E. Andreasen
Rasmus om sexgynge: Jeg har prøvet, at den faldt ned
Rasmus har været åben omkring sex og sexlegetøj. Han har tidligere fortalt om sin delay spray, og nu afslører han flere detaljer om sexgyngen derhjemme.
Rasmus Skov er lige nu aktuel i “Paradise Hotel”, hvor han ikke er bleg for at fortælle om de lidt mere utraditionelle sexredskaber, han har derhjemme.
Artiklen fortsætter under videoen:
Inde på luksushotellet i Mexico kom det hurtigt frem, at Rasmus har nogle anderledes sexvaner – noget han bestemt ikke har nogen problemer med at tale åbent om. Og selvom mange måske sidder tilbage med spørgsmål, kan der nu være svar på nogle af dem.
Rasmus medvirker nemlig i en YouTube-video, hvor de to gode venner og youtubere, Simon Pagh og Loke Lund, inviterer paradisoen med på tur til Litauen. Mens de sidder og spiser en hurtig frokost i lufthavnen inden afgang, sætter Rasmus ord på sit frække hjemmetilbehør.
– Ja jeg har en sexgynge. Oliver Patrick Sørensen har et billede af den på sin Instagram, hvor han hænger i den. Jeg kan pakke den ind og ud, lyder det fra paradisoen.
Og nogle gange kan gyngen også føre til lidt akavede situationer for Rasmus.
– Min ene roomie kunne finde på at hænge gyngen op, mens jeg var i byen, og hvis jeg så havde en pige med hjem, kunne de finde på at sige: “Det der, det er fucking underligt”, fortæller han i videoen.
Rasmus har også oplevet et mindre uheld med gyngen.
– Jeg har prøvet, at den faldt ned, fordi kæderne ikke var stærke nok. Selve gyngen kan holde til 400 kilo, griner han og understreger, at det heldigvis kun var ham selv, der hang i den.
Uheldet skete, da han forsøgte at lave en pull up i gyngen. Da han havde trukket sig helt op mod loftet, gav kæderne efter, og han faldt ned på ryggen.
En oplevelse, der ifølge Rasmus, var temmelig smertefuld.
Du kan se hele videoen her: