Tirsdag den 19. oktober blev Remee og Mathilde forældre sammen for anden gang, det annoncerede de begge på Instagram med et billede af parret fra hospitalet. I parrets egen tv-serie 'Remee & Mathilde' har seere kunne følge graviditeten, men det er først nu, at kønnet offentliggøres.
Artiklen fortsætter under videoen, hvor Dennis Knudsens søn bliver døbt.
LÆS OGSÅ: Timm Vladimir åbner op: Barndom med hash og alkohol
Foruden en masse lyderøde hjerteballoner og en lyserød babyballon i parrets hus i Nordsjælland, så har Mathilde også offentliggjort kønnet i en story på Instagram.
- Sisters (søster red.), skriver Mathilde til et billede af datteren Kenya og det lille nye familiemedlem.
LÆS OGSÅ: Lasse Spangenberg og hans bedste ven: Jensen bestemmer
Kanya har været passet hos Mathildes mor i fire dage, og det var derfor først i weekenden, at hun fik sin nye lillesøster at se.
Hvorvidt parret nu bor i huset i Nordsjælland, eller om de skal bo i Mathildes lejlighed i København, vides ikke. De har tidligere i deres eget program udtalt, at de bor begge steder.
LÆS OGSÅ: SE VIDEOEN: Tvillingerne i byen med mor