-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
Tivoli-konkurrence: Vind turpas til dig og familien
Efteråret er kommet, og traditionen tro trækker Tivoli i Halloween-kostumet, og nu kan du vinde entre og turpas til forlystelsesparken.
Halloween i Tivoli har på få år udviklet sig til at blive blandt de populæreste efterårsbegivenheder i Danmark. Over tre uger bydes der på over 22.200 græskar, nye hekse, dobbelt op på uhygge i Villa Vendetta i H.C. Andersen Slottet og i Det Hjemsøgte, samt udskæringer af Danmarks største græskar.
Artiklen fortsætter under videoen.
Forlystelserne kører, 30 handelsboder og alle restauranterne er åbne under Halloween i Tivoli, der er iklædt nye scenografier i efterårets farver fra 12.10.23 til og med 05.11.23.
LÆS OGSÅ: 'Gift ved første blik'-Sara afslører: Derfor skulle Nicklas' ting væk
Gæsterne kan bl.a. se frem til at blive mødt af fem nye søde, men drilske hekse, når de går rundt i haveanlægget. De møder bl.a. heksene som er iklædt farverige gevandter ved den magiske urtehave foranPantomimeteatret, i labyrinten eller når de pludselig dukker op lige bag en som en fortryllet overraskelse.
Gæster i alle aldre opfodres i øvrigt til at møde op i udklædninger, hvilket svenskerne har tradition for at gøre i stor stil. Der vil være en særlig udklædningsdag den 23.10. hvor særlig mange forventes at deltage.
LÆS OGSÅ: Smaskforelskede Sussi: Jeg er ikke til at styre
Lyder det som noget for dig og familien? Lige nu sætter Tivoli i samarbejde med HER&NU 2 x 4 entre og turpas på højkant.
Du kan vinde 1 x 4 entre og turpas ved at kommentere og like under artiklen på Facebook her eller deltage i vores Instagram-konkurrence herunder.
Vinderne skal bruge præmierne senest den 3.11.23.