-
Der er fart på denne uge, viser både astrologi og tarot - men tre råd kan hjælpe os
-
Denne uge skifter energien markant - og det kan betyde skift i kærlighed og relationer
-
Er du frisk på en challenge? Nillou opfordrer os til at gøre dette i en uge
-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
Efter 'Forræder': Har fået mere selvtillid
Melissa Bendtsen sætter ord på, hvordan hendes medvirken i programmet har hjulpet hende mentalt.
Melissa Bendtsen er lige nu aktuel i det populære TV 2-program 'Forræder', og nogle ville måske sige, at hun er hjernen bag det hele.
Det er på trods af, at den unge influencer tidligere har fortalt HER&NU, at hun både blev kaldt dum og uintelligent i skolen.
Da HER&NU møder Melissa til premieren på det nye underholdningsprogram 'Roasted - Verdens sjoveste ferie', sætter hun ord på sin medvirken i 'Forræder':
LÆS OGSÅ: Heino afslører: Det ser man ikke på tv
- Jeg var rigtig nervøs over, at jeg skulle være med, for jeg er nemlig meget fnisende og tøseglad-piget, fortæller Melissa og tilføjer:
- Det kommer meget bag på mig, hvordan jeg er overfor de andre ('Forræder'-deltagere, red.).
Har du så lært dig selv meget bedre at kende efter programmet?
- Meget bedre, på den gode måde, fortæller hun og fortsætter:
- Det har givet mig mere selvtillid, og jeg føler, at jeg endelig kan tage mig selv seriøst på en anden måde.
LÆS OGSÅ: 'Bachelorette'-deltagere: Får psykologhjælp efter optagelserne
Melissa fortæller yderligere, at programmet har givet hende blod på mere tv i fremtiden. Særligt 'Vild med dans' vil hun gerne medvirke i.
Du kan se, hvordan det går Melissa og de resterende deltagere i 'Forræder' på fredag klokken 20.00 på TV 2.