– Det var ikke meningen, at jeg troede, jeg skulle flytte sammen med nogen lige foreløbig, men vi er flyttet sammen. Det er så dejligt, og jeg er så glad, fortæller en smilende Jackie Navarro til HER&NU, da vi møder hende til dette års "Club Awards" 2025.
Parret nyder ikke kun hinandens selskab, da de også har børn fra tidligere parforhold. Med i alt fem børn under samme tag er der nu både kærlighed og liv i hjemmet.
– Nu har vi fem børn hver anden weekend. Jeg har så hver anden uge, men det fungerer rigtig fint - alle er glade. Det er dejligt at have huset fyldt med børn, og Frederik er sindssyg god til børn, og de kan rigtig godt lide ham, siger Jackie.
Jackie har datteren Chloé Valentina fra 2019 med sin ekskæreste Rasmus samt tre børn fra sit tidligere ægteskab med Niels Borger Rasmussen. Frederik har også en datter fra et tidligere forhold.
Frederik Skovbjerg og Jackie Navarro. Club awards I Bella centeret 2025Foto: Anthon Unger