-
Private billeder: Se Janni og Jeppes romantiske solferie
-
Janni efter retssagen: Overrasket over Karsten
-
Janni og Karsten i retten: Her falder afgørelsen
-
LIVE fra retten: Nu afgøres sagen mellem Janni og Karsten
-
Striden fortsætter: Nu mødes Janni og Karsten igen i retten
-
Janni Ree: "Jeg er ked af det"
-
Ups! Janni afslører Jeppes sande alder
-
Janni Ree afslører ferieplaner
-
Janni Rees store lettelse: Naboen kom hende til undsætning
-
Janni Ree fyret
-
Kærlighed på toppen: Janni Ree og Jeppe Stokholm viser deres luksus penthouse frem
-
Janni Ree afslører stort problem
Kunne ikke vente: Har taget næste store skridt i forholdet
Det var ikke planen, at det skulle ske allerede, men det nyforelskede par kunne ikke vente.
Tv-personligheden Jackie Navarro, 39, og kæresten Frederik Skovbjerg har taget næste skridt i forholdet lidt tidligere end planlagt.
LÆS OGSÅ: Måtte afbryde ferien: DJ Aligator vinder stor pris
Selvom det oprindeligt var meningen, at de først officielt skulle flytte sammen den 1. maj, har parret allerede nu slået pjalterne sammen og er flyttet ind i en lejlighed i Rungsted.
- Det var ikke meningen, at jeg troede, jeg skulle flytte sammen med nogen lige foreløbig, men vi er flyttet sammen. Det er så dejligt, og jeg er så glad, fortæller en smilende Jackie Navarro til HER&NU, da vi møder hende til dette års "Club Awards" 2025.
Den stærke forelskelse mellem de to gør det svært at være fra hinanden.
- Jeg tror bare, at vi kan slet ikke undvære hinanden. Vi elsker hinanden rigtig højt og har det dejligt sammen, siger hun.
LÆS OGSÅ: Helt mundlam: Rosa Hatting gik bag om ryggen på kæresten
"Nu har vi fem børn"
Parret nyder ikke kun hinandens selskab, da de også har børn fra tidligere parforhold. Med i alt fem børn under samme tag er der nu både kærlighed og liv i hjemmet.
- Nu har vi fem børn hver anden weekend. Jeg har så hver anden uge, men det fungerer rigtig fint. Alle er glade. Det er dejligt at have huset fyldt med børn, og Frederik er sindssyg god til børn, og de kan rigtig godt lide ham, siger Jackie.
LÆS OGSÅ: Sinan Türkmens mor i stor operation: Skreg af smerte
Jackie har datteren Chloé Valentina fra 2019 med sin ekskæreste Rasmus samt tre børn fra sit tidligere ægteskab med Niels Borger Rasmussen. Frederik har også en datter fra et tidligere forhold.
