Så er modeugen skudt i gang, og vi har glædet os. De næste tre dage er moderedaktionen travlt optaget af at se shows m.m., men det betyder jo ikke, at man ikke kan gøre lidt ekstra ud af sig selv.
På de følgende sider kan du læse, hvad moderedaktør Gertrud, assisterende moderedaktør Bea og modeassistent Victoria har på den første dag af Københavns modeuge.
Her er det Eurowomans modeassistent, Victoria, som er i en vintage nederdel, top fra T by Alexander Wang, jakke fra Second Female og støvler fra Atmosphere med en taske fra Chanel over armen.
Eurowomans assisterende moderedaktør, Bea, i læderbukser fra Joseph, strik fra MSGM og sneakers fra Nike med en taske fra Chanel over skulderen.Eurowomans moderedaktør, Gertrud, i sæt fra Sand og støvler Acne med en Chanel-taske i hånden.