-
Farvepsykolog: ”Alle er født med personlige farver, det er ligesom med stjernetegn”
-
Her er seks effektive øvelser, der udvikler dine spirituelle evner
-
Sådan skal du reagere, hvis dit barn ser, føler eller hører åndeverdenen
-
Manifester dit drømmeliv – 7 tips, der får dig i gang
-
Kulde, lugt eller lyde? Her er 8 tegn på, at du bliver besøgt af en ånd
-
Er du bange for spøgelser? Her er 5 tips til at blive venner med åndeverdenen
-
Brug krystaller til at rense dit hjem - sådan gør du
-
Føler du en særlig forbindelse til et dyr? Her er 10 kraftdyr, og hvad de vil fortælle dig
Svaghed for sort luksus
Hvor shopper du i Danmark?
– Storm har gjort rigtig meget for København, fordi de har taget nogle internationale mærker ind på et tidspunkt, hvor ingen andre ville. Holly Golightly har et godt udvalg af mærker, og Paris Texas gør det virkelig godt lige nu. De tager nogle anderledes mærker, og så har de et helt sort univers, som jeg er vild med.
Hvor shopper du i udlandet?
– Jeg ender altid med at gå i flagshipstores for de mærker, jeg godt kan lide, så det er Balenciaga, Yves Saint Laurent, Givenchy, Lanvin og Rick Owens.
Hvor shopper du highstreet – og hvad er dit bedste highstreetkøb?
– Jeg shopper ikke så meget highstreet, men når jeg gør, går jeg oftest i Cos, fordi de gør mere ud af designet og kvaliteten. Gestuz gør det også rigtig godt, og jeg er vild med den sorte læderkjole, fordi den er meget anderledes end mange andre læderkjoler på grund af snittet. Jeg kan godt lide de skarpe skuldre, den dybe udskæring og den korte længde.