Vil du være testperson for Vichy i 100 dage?
Vichy lancerer nu www.100dage100kvinder.dk, hvor man inviteres til at teste Vichys hudplejerutiner for at få en flottere og mere jævn hud, men også for at dele ens erfaringer med andre kvinder.
100 danske kvinder vil blive udtrukket blandt interesserede, der melder sig på websitet www.100dage100kvinder.dk. I februar modtager deltagerne så en 3-step hudplejerutine, som ifølge Vichys eget udsagn "er designet til at hjælpe hver enkelt kvinde til at opnå sin ideelle hud". Hudplejeprogrammet er sammensat ud fra individuelle mål, og de 3 anbefalede produkter er udvalgt gennem et nyt og banebrydende huddiagnose-værktøj, som Vichy selv står bag.
Nyt værktøj til hudpleje
Den revolutionerede Modiface-teknologi, der er resultatet af 12 års samarbejde med Stanford University, er beregnet til at give et realistisk bud på, hvilke hudforbedringer du kan forvente. Som led i behandlingen anbefales en hudplejerutine, som består af 3 enkle trin:
1. Rense: Vichy anbefaler, at man supplerer første trin med styrkende og beroligende termalsk kildevand, der fjerner eventuelle spor fra renseproduktet og tilfører hudforbedrende mineraler.
2. Forbedre: Koncentrerede formuleringer, der straks går i gang med at arbejde med huden – indefra og ud.
3. Pleje: Essentiel fugtpleje, der tilfører huden vigtige næringsstoffer og aktive ingredienser, der dag for dag styrker og forbedrer huden.
Alle testpersoner vil modtage en pakke med tre rense- og plejeprodukter samt gode råd om
Her ses den testpakke, man modtager, hvis man bliver en af de 100 kvinder, som får lov at teste Vichys nye værktøj og produkter i 100 dage.