-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
'Bagedyst'-stjernes store beslutning: Det er slut
Frederik Haun har taget en stor beslutning for fremtiden.
Den populære deltager fra 'Den store bagedyst' Frederik Haun har sagt sit job op som ejendomsmægler for at forfølge drømmen og de muligheder, som DR-programmet har medført.
- Jeg har sagt mit job op som ejendomsmægler, hoppet ud af branchen og har fået registreret eget CVR nr. Det er sindssygt nervepirrende og mega spændende på en gang! Nu jagter jeg drømmen og de mange muligheder, som 'Bagedysten' og ikke mindst alle jer, der følger med herinde, har givet mig, skriver Frederik på Instagram.
LÆS OGSÅ: SÅ CUTE: 'Bagedyst'-stjerne deler særlig video med datteren
Frederik går selvstændig med sin interesse inden for bagning.
- Nu får jeg endelig muligheden for at dele endnu flere opskrifter med jer, kage-videoer, reklamer og rabatkoder, hverdagsøjeblikke og ikke mindst muligheden for langt mere tid med min søde mand, fortæller Frederik, der er forlovet med 'Vild med dans'-stjernen Morten Kjeldgaard.
LÆS OGSÅ: Umulig scene på 'Badehotellet': Vi måtte spille den om igen og igen
Frederik er ikke den første deltager fra 'Den store bagedyst', der har formået at bruge programmet til at gå selvstændig. Blandt de deltagere er Ditte Julie, Tobias Hamann, Liv Martine og Annemette Voss.
Vis dette opslag på Instagram