-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
SE BILLEDET: Annemette Voss har født
Heldigvis nåede Micky at være med til fødslen.
I sidste uge afslørede højgravide Annemette Voss, at hun frygtede, at datteren ville komme til verden der, fordi de havde været syge på skift i det lille hjem, og nu var det hendes mand, Micky, der var sendt til tælling.
LÆS OGSÅ: Mikkel afslører: Amalie afleverede ikke børnene til samvær
Derfor frygtede hun at føde alene, hvis datteren skulle komme til verden der. Heldigvis valgte Rita at blive i 'Bagedyst'-vinderens ovn, til hendes far var lidt mere frisk, men nu er hun altså kommet til verden. Det afslører Annemette på Instagram.
LÆS OGSÅ: Nyt om Sidney Lees død: Her er afgørelsen
- RITA LUCIA FRIDTHJOF. 09.01.23 - Kom til verden kl 03.22 i nat. Jeg synes egentlig bare, at det her billede beskriver alt, som er magisk ved en fødsel. Total overgivelse til noget meget større end en selv og total lykke, lettelse, udmattelse og kærlighed i én stor blanding, skriver hun og fortsætter:
- Jeg glæder mig til at fortælle jer mere. Fødslen gik godt, baby og mor har det godt. Micky har det okay - skranter desværre stadig, så han er taget hjem for at hvile sig.
Se billedet herunder:
View this post on Instagram