-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
Annemette Voss rørt til tårer: Nu er den her
Annemette Voss har ventet og ventet, og nu er det endelig lykkedes.
'Bagedyst'-vinderen Annemette Voss blev mor til lille Rita den 9. januar 2023. Inden fødslen havde Annemette et ønske om at udgive en bog, men sådan blev det ikke.
LÆS OGSÅ: Svinet til af internetkrigere: Nu sender Silas Holst vild stikpille tilbage
Drømmen om en bogudgivelse slap hun dog ikke, og nu er den her.
- Jeg er rørt til tårer! Denne bog sad jeg og idéudviklede, malede og illustrerede, mens jeg havde min lille guldklump i maven. Jeg havde drømt om, at den var færdig til levering i november eller december inden julesalget…og nu er vi næsten i april, indleder Annemette et opslag på Instagram, hvor hun viser bogen frem.
Bogen er en 'barnets bog'.
- Jeg mistede gejsten undervejs, fordi luften var gået helt ud af ballonen (kan man vel sige). Jeg var fladmast af graviditet kombineret med arbejdsstress. Men i februar rakte jeg ud til dygtige Lene Gammelgaard, som hjalp mig i mål med bogen, skriver Annemette og tilføjer:
- Og nu er den her! Ganske uventet meldte den sin ankomst en uge før tid, så da jeg fik en mail fra PostNord om, at bøgerne ville blive leveret i dag, så kan i edderfløjteme tro, at jeg fik travlt.
LÆS OGSÅ: TV 2-deltager viser kæresten frem
Se bogen herunder: