-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
Bryggen-Didde er blevet forlovet
Diddes kæreste Sonny er i dag faldet på knæ for hende.
I dag er en stor dag for den velkendte ’Familien fra Bryggen’-stjerne Didde Skjelmose. Kæresten Sonny Bendiksen, som hun har dannet par med siden foråret, er nemlig faldet på knæ for hende her til formiddag og har poppet det store spørgsmål: ”Vil du gifte dig med mig?”.
Det blev et rungende ja fra Didde, som lige nu fejrer den store nyhed sammen med 20-25 af hendes og Sonnys tætteste venner og familie, som Sonny i al hemmelighed har inviteret på frokost på Hotel Hesselet i Nyborg, hvor frieriet også har fundet sted.
- Jeg har valgt at fri til Didde nu, fordi jeg føler, at vi er helt rigtige for hinanden. Jeg er alligevel 47 år nu, så jeg er nået den alder, hvor jeg er helt klar over, når jeg har mødt den rigtige, og det har jeg nu. Samtidig har jeg også hørt lidt rygter om, at Didde kunne finde på at fri til mig, og jeg kan simpelthen ikke have hængende på mig, at jeg ikke er den, der kommer først, fordi jeg er for langsom i optrækket, griner Sonny til Realityportalen.dk og fortsætter:
- Jeg er lidt gammeldags og synes, at det er manden, der skal fri. Men jeg ville jo heller ikke gøre det, hvis Didde ikke var klar til det, så på den måde var det godt, at jeg fik lidt hints om, at hun var klar til at gå næste skridt, for så kunne jeg godt tillade mig at falde på knæ for hende. Og forhåbentlig få et ja også, hvilket jo lykkedes.
LÆS OGSÅ: ‘Familien fra Bryggen’-Didde: Sonny og jeg vil flytte sammen
LÆS OGSÅ: Geggo: Cengiz har ødelagt mit og Linses forhold
Bryllup i 2018
Det har bestemt ikke været nemt for Sonny at planlægge frieriet, uden Didde fik nys om, hvad der var på færde. Heldigvis fandt han dog på en god dækhistorie, så Didde ikke fandt mistanke om noget.
- Jeg bildte Didde ind, at hun skulle ud at have taget stilbilleder sammen med mig på hotellet, fordi jeg kender direktøren og har en kammerat, der kunne tage billederne af os. Hun klager nemlig så tit over, at hun ikke har noget til sociale medier af hende og jeg. Så det var min dækhistorie. Hotellet er nemlig så sindssygt smukt, og det har altid været noget særligt for mig, så derfor valgte jeg, at jeg ville fri her til hende, forklarer Sonny, som også måtte stjæle en af Diddes ringe for at få det hele til at lykkes:
- Jeg skulle jo bruge hendes størrelse til forlovelsesringen, men hun havde heldigvis ladet en ring ligge ude på toilettet en dag, så den snuppede jeg. Didde har jo ellers fornyligt købt partnerringe, men jeg købte alligevel nye, fordi jeg synes, at når det er mig, der frier, så skal ringene også være fra mig. Når vi så skal giftes, skal vi have et nyt sæt ringe igen, som vi skal ud at vælge sammen. Jeg regner med, at brylluppet bliver i løbet af 2018, afslører Sonny.
Se billedet af Sonny og Diddes ringe nedenfor. I begge ringe er indgraveret dato og navne.
LÆS OGSÅ: Uhh: Nu får Geggo ny ring
LÆS OGSÅ: Didde: Jeg har givet et blowjob for 57,5 og en pakke nougat-is