-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
'HOT NEWS: Årgang 0'-Rachel flytter sammen med kæresten
Rachel har allerde lagt planer for, hvad der skal ske, når hun er færdig på gymnasiet til sommer.
Det går godt for Rachel Ellebye, kendt fra TV 2-programmet 'Årgang 0', som har fået en kæreste, og som kan kalde sig student til sommer. Rachel var til Reality Awards med sin bror David, og her fortalte hun, hvad hun har planer, når hun er færdig på gymnasiet til sommer.
- Jeg skal have sabbatår og så på uni bagefter, fortalte hun.
LÆS OGSÅ: ‘Love Island’- Emilie afslører: Jeg blev tvunget ud af programmet
Artiklen fortsætter under videoen, hvor du kan høre Amalie, der har lidt svært ved forskellen på SAS og SARS
LÆS OGSÅ: HOT NEWS: ‘Paradise’-hunk er blevet forlovet
Rachel regner med, at hun skal læse geografi på Københavns Universitet, men inden da har Rachel lagt store planer for sit sabbatår.
- Planen er, at jeg flytter til Norge sammen med min kæreste og lejer en lejlighed et sted i Oslo. Det bliver sikkert meget dyrere end Danmark, men jeg glæder mig også til at prøve at bo i udlandet igen, sagde Rachel, som regner med, at et job på en café eller i en tøjbutik i Oslo skal finansiere hendes ophold i Norge.
Den sidste omgang 'Årgang 0' har premiere den 22. januar på TV 2, og det har Rachel det lidt blandet med.
- Det er vedmodigt på en måde, men samtidigt glæder jeg mig også til, at projektet er slut, sagde hun.
Du kan se resten af interviewet med Rachel herunder, hvor Rachel også fortæller, hvorfor hendes forældre ikke var med til Reality Awards i år.
LÆS OGSÅ: Forelsket ung mor klar til stort skridt med kæresten
LÆS OGSÅ: Miss Paradise-vinder udgiver sang
LÆS OGSÅ: Mascha om ‘Beauty Bosserne’: Jeg er enormt nervøs for klipningen