-
Der er fart på denne uge, viser både astrologi og tarot - men tre råd kan hjælpe os
-
Denne uge skifter energien markant - og det kan betyde skift i kærlighed og relationer
-
Er du frisk på en challenge? Nillou opfordrer os til at gøre dette i en uge
-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
Madeleine: Sådan er det at rejse med svigerforældrene
Madeleine og Alfred er rejst på en tre måneder lang færd med Alfreds forældre Mikkel Beha Erichsen og Marian Midé Erichsen.
Alfred Midé Erichsen og Madeleine Holbek Boldsen har været kærester i 6 år, så Madeleine er ikke et nyt ansigt i sejlerfamilien, omend hun er sidst tilkomne svigerdatter.
LÆS OGSÅ: Derfor risikerer Natascha Linea fængsel
Artiklen fortsætter efter videoen fra "Marcus og Realitypanelet"
Hun er heller ikke ny på tv-skærmen, idet hun også varmed i "Kurs mod danske kyster" tilbage i 2020, hvor familien ligesom så mange andre måtte begrænse deres rejseri under coronapandemien.
Men nu rejser hun sammen med Alfred på egen hånd sammen med svigermor og svigerfar i tv-programmet "Vores jord - kurs mod nye eventyr", og det lyder måske ikke som en drøm for ret mange, men der er en særlig grund til, at det ikke er et problem for Madeleine.
LÆS OGSÅ: Theis fik mundkurv på: Det måtte han ikke sige på "Paradise Hotel"
- Jeg tror ikke, at der er særligt mange, man kunne gøre det med i så lang tid, men Alfreds forældre er særlige ved, at de er rigtigt gode til at rejse sammen med mange mennesker – også nogen, som de ikke kender så godt, fortæller Madeleine til BILLED-BLADET.
LÆS OGSÅ: Linse Kessler i nyt samarbejde med reality-stjerne
Parret er afsted med Mikkel og Marian i hele tre måneder, hvor de både oplever ting hver for sig og sammen på kryds og tværs. Således ser man blandt andet Marian og Madeleine tage på tøsetur ud og kigge på blomster og garn, og der er ingen tvivl om, at de to kvinder nyder hinandens selskab.