-
Der er fart på denne uge, viser både astrologi og tarot - men tre råd kan hjælpe os
-
Denne uge skifter energien markant - og det kan betyde skift i kærlighed og relationer
-
Er du frisk på en challenge? Nillou opfordrer os til at gøre dette i en uge
-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
Prins Nikolai indtager Paris i gigantisk regnfrakke
Den 22-årige prins er blevet model for det aarhusianske tøjmærke Rains
Akkurat som sin farmor, dronning Margrethe, der elsker regnfrakker i kulørte farver, kan prins Nikolai nu også vække opsigt når det regner.
Læs også: Prins Nikolai om modelkarrieren: Far er ikke begejstret
Det viste han i torsdags i Paris' Palais de Tokyo, hvor han var blandt modellerne da det aarhusianske regntøjsmærke Rains viste deres nye kollektion frem under modeugen.
Rains, der blev grundlagt i 2012 og er inspireret af den skandinaviske designtradition og vejrforhold, fokuserer på at den praktiske funktionalitet ikke skal prioriteres på bekostning af designet.
Læs også: Prins Nikolais kæreste springer ud som model
Derfor er deres mange produkter designet til at kunne modstå samtlige former nedbør, samtidigt med at de repræsenterer seneste trends og tendenser.
Læs også: Dronningen redder prins Nikolai fra nøgenbilleder
Det beviste prins Nikolai, da han rundede showet af ved at indtage podiet i en gigantisk lyserød regnfrakke.