-
Sådan skal du reagere, hvis dit barn ser, føler eller hører åndeverdenen
-
Manifester dit drømmeliv – 7 tips, der får dig i gang
-
Kulde, lugt eller lyde? Her er 8 tegn på, at du bliver besøgt af en ånd
-
Er du bange for spøgelser? Her er 5 tips til at blive venner med åndeverdenen
-
Brug krystaller til at rense dit hjem - sådan gør du
-
Føler du en særlig forbindelse til et dyr? Her er 10 kraftdyr, og hvad de vil fortælle dig
-
Sommerfugle kan være et tegn fra den åndelige verden – her er, hvad de betyder
-
Mangler du ro i hverdagen? Her er 5 meditationer, du kan prøve
Prins Nikolai indtager Paris i gigantisk regnfrakke
Den 22-årige prins er blevet model for det aarhusianske tøjmærke Rains
Akkurat som sin farmor, dronning Margrethe, der elsker regnfrakker i kulørte farver, kan prins Nikolai nu også vække opsigt når det regner.
Læs også: Prins Nikolai om modelkarrieren: Far er ikke begejstret
Det viste han i torsdags i Paris' Palais de Tokyo, hvor han var blandt modellerne da det aarhusianske regntøjsmærke Rains viste deres nye kollektion frem under modeugen.
Rains, der blev grundlagt i 2012 og er inspireret af den skandinaviske designtradition og vejrforhold, fokuserer på at den praktiske funktionalitet ikke skal prioriteres på bekostning af designet.
Læs også: Prins Nikolais kæreste springer ud som model
Derfor er deres mange produkter designet til at kunne modstå samtlige former nedbør, samtidigt med at de repræsenterer seneste trends og tendenser.
Læs også: Dronningen redder prins Nikolai fra nøgenbilleder
Det beviste prins Nikolai, da han rundede showet af ved at indtage podiet i en gigantisk lyserød regnfrakke.