-
Ekspert: ”Flere og flere af os ønsker at tro på mere end det, der kan bevises”
-
Farvepsykolog: ”Alle er født med personlige farver, det er ligesom med stjernetegn”
-
Her er seks effektive øvelser, der udvikler dine spirituelle evner
-
Sådan skal du reagere, hvis dit barn ser, føler eller hører åndeverdenen
-
Manifester dit drømmeliv – 7 tips, der får dig i gang
-
Kulde, lugt eller lyde? Her er 8 tegn på, at du bliver besøgt af en ånd
-
Er du bange for spøgelser? Her er 5 tips til at blive venner med åndeverdenen
-
Brug krystaller til at rense dit hjem - sådan gør du
Nybyggerpar er blevet forældre: "Vi er helt forelskede i vores lille guldklump"
Sidste års vindere af Nybyggerne, Caroline Dahm Curran og Reece Curran, er blevet forældre.
På en solrig Sankt Hans dag kunne det populære Nybyggerne-par byde velkommen til deres datter.
Det har Caroline Dahm Curran og Reece Curran netop offentligtgjort på instagram med ordene:
"Velkommen til verden Vera 💕 Fredag morgen fik vi den største gave nogensinde. Alt gik rigtig godt, og vi er alle 3 sunde og glade. Vi er helt forelskede i vores lille guldklump og nyder babyboblen ❤️"
Lille Vera lod vente på sig. Caroline endte nemlig med at gå hele 10 dage over tid. Det fortæller hun på sin Instagramprofil, hvor hun også afslører, at det ikke er så overraskende.
"Faktisk har jeg hele tiden haft på fornemmelsen, at vi skulle forbi terminsdagen. Og hun kommer, når hun kommer, så jeg er ikke stresset over det," skrev hun.
Det har da også været en stor drøm for parret at blive forældre. Det har Reece tidligere fortalt til Reality-portalen:
"Jeg er jo snart 35, og det er en stor drøm at blive far," lød det fra Reece, som tilføjede:
"Allerede inden jeg flyttede til Danmark, forventningsafstemte Caroline og jeg. På den måde var vi sikre på, at vi kunne se en fremtid sammen."
Og nu kan parret glæde sig over en fremtid, hvor to er blevet til tre. Se det søde billede af familien herunder. Og herfra lyder et stort tillykke.