-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
Amalie og Otto i jubel: Nu er det sket
Amalie Klæstrup og Otto Olrik har taget et kæmpe skridt i forholdet.
Amalie Klæstrup og Otto Olrik fandt kærligheden i DR-programmet "Gift ved første blik", hvor kærligheden sidenhen er blevet ved med at blomstre.
Parret er ikke i tvivl om, at de er rigtige for hinanden, og derfor har de nu taget et stort skridt sammen - nemlig at forgælde sig sammen.
Artiklen fortsætter under videoen.
Sammen har de købt et sommerhus i Tisvildeleje. Huset tidligere ejer er Ottos onkel sexologen Jakob Olrik, der er kendt fra DR-programmet "De unge kærester".
I weekenden overtog de så sommerhuset på 120 kvadratmeter, som de har købt for 4.625.000.
– Fanme så!! Hr og fru sommerhus fra dags dato og officielt fællesforgældet og ejere af verdens dejligste træhus. Otto ville ud af byen, Amalie ville blive - kompromiset blev et sommerhus, og endda et, der har været i Olrik-familien de sidste 30 år! Det føles så voksent og vildt, og vi fatter det ærligt talt ikke helt, skriver Amalie og Otto i et fælles opslag på Instagram.
Overtagelsen blev fejret med besøg af de tidligere ejere, Jakob Olrik og Astrid Lund Johansen, samt deres to små børn. Og om aftenen stod den på pizza med vennerne.
– Der skal holdes så mange dejlige aftener på den terrasse. Kan næsten ikke vente, fortæller Amalie.