-
Der er fart på denne uge, viser både astrologi og tarot - men tre råd kan hjælpe os
-
Denne uge skifter energien markant - og det kan betyde skift i kærlighed og relationer
-
Er du frisk på en challenge? Nillou opfordrer os til at gøre dette i en uge
-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
Part Two får ny chefdesigner
Part Two har valgt at sige farvel til deres chefdesigner gennem mere end 10 år, Pernille Skriver, for at etablere et nyt designteam med tidligere senior designer Lene Louderback i front.
”Lene Louderback er en stilsikker og kommercielt tænkende designer. Hun har en rigtig god fornemmelse for, hvad det er forbrugeren ønsker. Jeg er sikker på, at hun kan være med til at løfte Part Two til nye højder,” siger Executive Vice President i IC Companys, Peter Fabrin.
Part Two har i de seneste år stået for en skarp og minimalistisk profil og har satset på godt basisdesign, som fx velsiddende jeans og senest deres underlinje TO som stylist Alexandra Carl har været med til at designe.
Vi glæder os til at følge Part Two i fremtiden med en ny chefdesigner i stolen, og samtidigt ser vi frem til at følge dygtige Pernille Skriver i sin videre færd.