'Det skader ikke at se godt ud, mens du træner!'

"Det skader ikke at se godt ud, mens du træner!"

Cille Rind Andresen har den sports-stil, som er både behagelig og superfed at se på, og som du sagtens kan bruge uden for fitnesscenteret. Her er hendes favoritter, når det kommer til tøj, som både krop og øjne sætter pris på.

Skoene

Stella McCartney for Adidas laver så fine styles, og jeg er specielt glad for hendes sko. De er meget lette, og jeg kan både bruge dem til træning og til de lange gåture med barnevognen.

'Det skader ikke at se godt ud, mens du træner!'

Sko, Adidas by Stella McCartney, 1.300 kr.

Bukserne

Jeg er vild med dyreprint! Normalt er jeg ikke til for mange farver, men på mit træningstøj må der godt ske lidt mere. Når jeg køber tøj til min træning, er det vigtigt, at det er funktionelt, og at kvaliteterne er i orden. Jeg skal føle mig godt tilpas i det, jeg har på – tøjet er en stor motivation for mig. Det skader ikke at se godt ud, mens du træner!

'Det skader ikke at se godt ud, mens du træner!'


Tights, Adidas, S for Sneakers, 800 kr.

Toppen

'Det skader ikke at se godt ud, mens du træner!'

Denne top er perfekt til træning. Den er lavet i bambus og er dejlig blød at have på – og så kan den også bruges som tanktop til hverdag.



Cille Rind Andresen

Cille Rind Andresen er 33 år og ansat i Moshi Moshi Mind. Hun er gift med Josef Lützen, der bl.a. ejer butikken S for Sneakers. Parret bor på Østerbro i København og har to sønner på 0 og 8 år.

Top, Moshi Moshi Mind, 399 kr.

Læs mere i denne uges ALT for damerne (nr. 36, 2013)