-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
Ny vært på 'Vild med dans': Her er hendes kendte mand
Stjernestøvet og de røde løbere er slet ikke udebane for den nye 'Vild med dans'-vært.
TV 2 har netop offentliggjort Martin Johannes Larsens nye medvært på 'Vild med dans'. Det bliver den 31-årige Cilia Trappaud, som er helt ny i værtsrollen, men slet ikke ny i danseverdenen og i tv-verdenen.
LÆS OGSÅ: TV 2 afslører ny vært på 'Vild med dans'
Artiklen fortsætter efter videoen, hvor Gustav og Janni fortæller om deres 'Vild med dans'-drøm.
Cilia er født og opvokset i København, men hun har siden 2018 boet i Los Angeles, hvor hun har arbejdet med store stjerner som blandt andre Beyoncé, Coldplay og Usher og ved Super Bowl. Hendes professionelle dansekarriere begyndte i en ung alder, og hun har medvirket i utallige tv-shows, musikvideoer, liveoptrædener, reklamer og teaterforestillinger - både i Danmark og i USA.
LÆS OGSÅ: Ung landmand: Slår ny rekord i ‘Landmand søger kærlighed’
På privatfronten er Cilia også vant til røde løbere og det celebre liv. Hun er nemlig gift med Hans Philip Sery Lagui, som er kendt som den ene halvdel af duoen 'Ukendt Kunstner' og også som soloartist.
De to har dannet par siden 2016, hvor der allerede var stil over deres liv fra første færd.
- På en af vores første dates var min mand, Hans Philip, og jeg på Perch, som har en rooftop-bar, hvor man sidder og drikker drinks og kigger ud over Downtown L.A.’s skyline. Jeg ved ikke, om vi overhovedet kaldte det en date. Det var to år før, jeg flyttede til L.A., og ingen af os vidste, at vi ville ende med at bo sammen herovre. Den aften var starten på noget meget stort i mit liv. I vores liv, fortalte Cilia for nylig i et interview med magasinet Elle.
Artiklen fortsætter efter billedet, hvor Hans Philip ses i midten.
LÆS OGSÅ: Gravide Elvira savner især én ting
Den dag i dag bor Cilia og Hans Philip sammen i L.A., men i efteråret kommer i hvert fald Cilia altså til at tilbringe en del tid i Danmark, når hun styrer løjerne i 'Vild med dans' sammen med Martin Johannes Larsen.
LÆS OGSÅ: 'Bachelorette'-stjerne afslører kæreste
Tidligere på dagen udtrykte hendes medvært sin begejstring over hans kommende kollega, og noget tyder på, at han ikke er ene om at tage godt imod hende. På TV 2s Instagram-opslag, hvor de offentliggør den nye værtsduo, strømmer det ind med begejstrede reaktioner fra programmets dansere.
Se opslaget og reaktionerne herunder: