-
Carl-Emil havde særlig kvinde med på rød løber
-
Simon om kærligheden efter "Bachelorette": Jeg har lidt kørende
-
Se alle billederne: Så vild var "Bachelorette"-finalen
-
Adam afviser Reddit-rygter
-
Mie og Adam gik fra hinanden efter seks måneder: Derfor taler de ikke sammen i dag
-
Adam blev væk fra finalefesten: Nu forklarer han årsagen
-
Gravide Mille Funk stråler på rød løber: Starter mødregruppe med Jenna
-
Sofie Martinusen afslører sød historie bag nyt look
-
Lauritz fandt kærligheden i flyet på vej hjem fra "Bachelorette"
-
Adam udeblev fra "Bachelorette"-finale: Nu reagerer Mie
-
Mie og Adam blev kærester efter "Bachelorette": Sådan går det i dag
-
Adam ked af det efter brud: "Jeg blev chokeret"
-
Efter sidste rose: Sådan er Anders og Mies relation i dag
-
Sådan spurgte Laurids, om Sofie ville være kærester
-
Mie i tvivl inden sidste rose: Dét gjorde udfaldet
-
Se klippet: Han får Mies sidste rose i "Bachelorette"
-
Laurids fik Sofies sidste rose: Sådan går det i dag
-
Ikke set på tv: Blev forstyrret gentagende gange til sidste roseceremoni
-
Bryder sammen på tv: Derfor var det svært for Mie
-
Nu sker det: Han får ikke Mies rose
Dem skal 'X Factor'-deltagerne synge med: Se deres vilde reaktioner
'X Factor'-deltagerne skal på fredag synge med store danske musiktalenter.
Alma Agger, Emil Wismann, Mathilde Caffeey og Smokey Eyes er i finalen i dette års 'X Factor', som afgøres over to dage. På fredag lægger alle deltagerne ud med et brag af en fest, når de i fire duette skal synge med nogle af Danmarks største musikalske talenter.
Mathilde Caffey, der er årets yngste deltager på blot 15 år skal synge 'Leap of Faith' og 'Ghost' med Christopher.
LÆS OGSÅ: UHH! 'X Factor'-stjerne løfter sløret for ny kæreste
Alma Agger skal synge 'Lonely' og 'Nudes' med Emilie Molsted Nørgaard med kunstnernavnet Jada. Emilie er en dansk sangskriver, sanger og producer og vinder af P3's Talentpris 2019.
Emil Wismann skal synge 'Blitz, Baby' og 'Jeg skal nok vente' med Jung. Jung består af Michael Hovmand på keyboard, Sigurd Boesen på guitar og sangeren Jonas Jung.
LÆS OGSÅ: Ilona ude af 'X Factor': Arbejder allerede på ny musik
Smokey Eyes skal synge 'Verden i farver' og 'Istedgade' med Hjalmer. Hjalmer Larsen er blandt andet kendt som søn af Kim Larsen, og han er godt på vej til at gå i sin fars fodspor, som en af de største musikikoner i Danmark.
Lørdag bliver det afgjort, hvem der løber med titlen som vinder af 'X Factor 2020', men inden da skal alle livedeltagerne optræde med et fællesnummer med Lukas Graham. Hvilket nummer det bliver, er fortsat en overraskelse.
LÆS OGSÅ: HOT NEWS: 'X Factor' får endnu en sæson
Se herunder, hvordan deltagerne reagerede, da de fandt ud af, hvem de hver især skal synge duet med.
Vis dette opslag på Instagram