Ditte Okman med gul baggrund
Ditte Okman

Ditte Okman bliver vært på nyt program

Et helt nyt format ser dagens lys med den populære podcastvært.

logo herognu HER&NU HN

Der er for meget god sladder til kun ét program om ugen, sådan indleder Podimo en pressemeddelelse omkring Ditte Okmans nye program.

LÆS OGSÅ: Jim Lyngvild i stor sorg

Artiklen fortsætter efter videoen.

Konklusionen er nemlig, at efter mere end et årti som vært på det populære “Det, vi taler om”, udvider Danmarks ukronede sladder-dronning, Ditte Okman, nu sit univers med en ny podcast hos Podimo ved navn “Ugens Okman - Danmarks bedste sladderportræt”.

I “Ugens Okman” zoomer Ditte og et panel af skarpe stemmer ind på ugens mest omtalte hovedperson - den person, som hele Danmark taler om. Sammen med eksperter, kilder og insidere går hun helt tæt på historien. 

De går i dybden fra de første omtaler til de største afsløringer. Det er et tabloidt portrætformat, hvor intet bliver overset.

- Hvis du elsker "Det, vi taler om" og ikke kan få nok af sladder, så skal du lytte med. Her har vi nemlig tid til at gå endnu mere i dybden. Det er et portrætformat, hvor vi taler om hovedpersonen - ikke med dem. Jeg lover, at det bliver underholdende og anderledes i Danmarks bedste, nye sladderportræt, siger Ditte Okman i pressemeddelelsen.

Der er premiere på "Ugens Okman" torsdag den 13. november på Podimo.