-
Kulde, lugt eller lyde? Her er 8 tegn på, at du bliver besøgt af en ånd
-
Er du bange for spøgelser? Her er 5 tips til at blive venner med åndeverdenen
-
Brug krystaller til at rense dit hjem - sådan gør du
-
Føler du en særlig forbindelse til et dyr? Her er 10 kraftdyr, og hvad de vil fortælle dig
-
Sommerfugle kan være et tegn fra den åndelige verden – her er, hvad de betyder
-
Mangler du ro i hverdagen? Her er 5 meditationer, du kan prøve
-
Modtager du tegn fra den åndelige verden? Sådan tolker du farver, dyr, tal og tarotkort
-
Julehoroskop 2025: Hvordan bliver julen for dit stjernetegn?
Shop Barack Obama-design
Kollektionen består hovedsageligt af bluser og T-shirts, og han har fået designere som Diane Von Furstenberg, Isaac Mizrahi, Derek Lam og Tracy Reese til at lave illustrationer og design.
Det er moderedaktør for Washington Post, Robin Givhan, der afslører projektet, og hun noterer sig også faren ved, at Obama kan komme til at fremstå som snobbet, og Obamas modstandere har da også gjort deres til at få ham til at fremstå som elitær og kendissernes ven.
Den nye Obama-kollektion er ikke den eneste kontakt til modeverden, som den demokratiske kandidat har. Sidste måned var amerikansk Vogues chefredaktør Anna Wintour vært ved en middag for hustruen Michelle Obama, som var arrangeret af designer Calvin Klein. Kandidatfruen inspirerede også Harper’s Bazaars forside på september nummeret med Tyra Banks, og Nylon Magazine har doneret bagsiden til Obamas kampagne.
Obama T-shirt designet af Tracy Reese. Prisen bliver omkring 80 dollars.