Ny butik til din træningsshopping

Ny butik til din træningsshopping

Løberen åbner butik i Hillerød på søndag, og det fejres med en masse gode tilbud.

Er du på jagt efter det helt rigtige løbeudstyr, så kig forbi Løberens nye butik i Hillerød. Her finder du et stort udvalg indenfor alt i udstyr til løb. På hylderne ligger der kendte mærker som fx Adidas, Nike, Asics og New Balance, men også mærker som særligt findes i specialbutikker som fx Mizuno, Saucony, Inov8, Salomon, Gore, Kari Traa, Fusion og Brooks. Alle ansatte i Løberens butikker er desuden selv løbere og har erfaring med træning og skader, så du kan blive guidet og vejledt.

Åbningen falder i år sammen med Løberens store sommerudsalg, der starter søndag d. 3. august kl. 8.00, og bliver fejret med en række ekstra gode åbningstilbud. Adressen på den nye butik er Slangerupgade 4, 3400 Hillerød.

Du finder også Løberen i Lyngby, Roskilde, Vejle, Esbjerg, Aarhus og Aalborg samt online med webbutikken www.loberen.dk.