-
Tidligere "Bachelor" afslører relation til Sofie
-
Alexander Wessel Rasmussen og Ida Karstoft afslører: Vi er kærester
-
Laurids og Sofie afslører deres fremtidsplaner
-
Sofie takker nej til reklamejobs efter "Bachelerette"
-
Anton fra “Bachelorette” jubler: Nu er vi kærester!
-
To timer efter hjemkomst: Laurids tvunget til at rejse ud af landet
-
Det tænkte Sofie under kysset med Oliver
-
Winnie Topp efter operation: Giver status på helbredet
-
Hvor sødt! Sådan har Laurids og Sofie foreviget minderne fra "Bachelorette"
-
Petra forklarer: Derfor bliver "Bachelor" fravalgt til fordel for "Bachelorette"
-
Carl-Emil havde særlig kvinde med på rød løber
-
Simon om kærligheden efter "Bachelorette": Jeg har lidt kørende
-
Se alle billederne: Så vild var "Bachelorette"-finalen
-
Adam afviser Reddit-rygter
-
Mie og Adam gik fra hinanden efter seks måneder: Derfor taler de ikke sammen i dag
-
Adam blev væk fra finalefesten: Nu forklarer han årsagen
-
Gravide Mille Funk stråler på rød løber: Starter mødregruppe med Jenna
-
Sofie Martinusen afslører sød historie bag nyt look
-
Lauritz fandt kærligheden i flyet på vej hjem fra "Bachelorette"
-
Adam udeblev fra "Bachelorette"-finale: Nu reagerer Mie
Drew Sycamore blæser mændene af scenen: Ægte girl power
Drew har vist sig at have et særligt talent i programmet, og sidste fredag aften scorede hun hattrick ved at få alle sine deltagere videre
Drew Sycamore, 35, kom ind i ”X Factor” på et wildcard, da Oh Land kort før optagelserne blev nødt til at trække sig af personlige årsager.
Drew har vist sig at have et særligt talent i programmet, og sidste fredag aften scorede hun hattrick ved at få alle sine deltagere videre til fjerde liveshow – modsat Thomas Blachman, 62, og Benjamin Hav, 40.
Artiklen fortsætter under videoen:
Da HER&NU fangede sangeren efter showet, havde hun en blanding af ydmyghed og selvsikkerhed i kroppen.
– Jeg føler, at i denne her uge har jeg lært at lave ”X Factor”. Det med at komme ind i flowet af, hvordan man sætter de her performances op, har jeg lært nu. Jeg er i ”X Factor”-skole, sagde Drew, der heller ikke var nervøs, da tvillingerne Sara og Marie som de sidste blev sikret at blive i programmet.
– Jeg var rolig, og jeg var ikke bekymret. Jeg ved ikke, hvorfor jeg havde den følelse, jeg var bare så sikker, fortæller Drew, der altså stadigvæk har alle sine deltagere og har vist sig som lidt af en ”vikar fra helvede” for de øvrige dommere.
Knap så lyst ser det nemlig ud for Thomas Blachman og Benjamin Hav, der har henholdsvis to og én deltager tilbage i TV 2-programmet.
Blachman har dog ikke meget tilovers for Drews succes.
– Hun har satme famlet indtil i dag, hvor det begynder at samle sig. At seerne synes, det er fedt, det skal jeg ikke blande mig i, men jeg synes, der er blevet rodet rundt i niveauet. Det er på tide, at der sker noget i live tre, hvor det begynder at blive okay, sagde Blachman efter showet.
Om Drew bliver ved med at imponere seerne i fjerde liveshow og igen sikrer sine deltagere overlevelse, vil vise sig i aften på TV 2, når "X Factor" igen scenes live.
Artiklen er første gang bragt i denne uges HER&NU-blad. Du kan tegne et abonnement ved at klikke HER.