-
Alexander Wessel Rasmussen og Ida Karstoft afslører: Vi er kærester
-
Laurids og Sofie afslører deres fremtidsplaner
-
Sofie takker nej til reklamejobs efter "Bachelerette"
-
Anton fra “Bachelorette” jubler: Nu er vi kærester!
-
To timer efter hjemkomst: Laurids tvunget til at rejse ud af landet
-
Det tænkte Sofie under kysset med Oliver
-
Winnie Topp efter operation: Giver status på helbredet
-
Hvor sødt! Sådan har Laurids og Sofie foreviget minderne fra "Bachelorette"
-
Petra forklarer: Derfor bliver "Bachelor" fravalgt til fordel for "Bachelorette"
-
Carl-Emil havde særlig kvinde med på rød løber
-
Simon om kærligheden efter "Bachelorette": Jeg har lidt kørende
-
Se alle billederne: Så vild var "Bachelorette"-finalen
-
Adam afviser Reddit-rygter
-
Mie og Adam gik fra hinanden efter seks måneder: Derfor taler de ikke sammen i dag
-
Adam blev væk fra finalefesten: Nu forklarer han årsagen
-
Gravide Mille Funk stråler på rød løber: Starter mødregruppe med Jenna
-
Sofie Martinusen afslører sød historie bag nyt look
-
Lauritz fandt kærligheden i flyet på vej hjem fra "Bachelorette"
-
Adam udeblev fra "Bachelorette"-finale: Nu reagerer Mie
-
Mie og Adam blev kærester efter "Bachelorette": Sådan går det i dag
"Kærlighed hvor kragerne vender": Så godt kendte mændene hinanden på forhånd
Djursland er ikke større, end at flere af mændene fra TV 2-programmet vidste, hvem hinanden var.
I så lille et land som Danmark er det ikke atypisk, at deltagerne i realityprogrammer ofte har krydset veje på et tidspunkt. Og det er ingen undtagelse i "Kærlighed hvor kragerne vender", hvor flere af mændene altså har deres færden på Djursland.
LÆS OGSÅ: Mange kvinder valgte Samuel: "Det var sindssygt presset"
Artiklen fortsætter under videoen:
Af den årsag kendte flere af mændene da også til hinanden, inden de mødte hinanden under castingprocessen.
– Jeg har mødt Brian og Samuel inden programmet. Ikke fordi vi kendte hinanden megagodt, men både jeg og Samuel er jo fra Grenaa. Han er lige det yngre, men det er så lille en by, at vi selvfølgelig har set hinanden, forklarer Marcus Lilienthal Mikkelsen til HER&NU.
26-årige Marcus har også været bartender i sine yngre dage, og derigennem har han og Samuel en fælles ven.
Artiklen fortsætter under billedet
– Samuel og jeg har også fælles venner. Hans rigtige gode kammerat og roommate, Daniel, har jeg arbejdet sammen med på noget, der hedder Betahouse, siger Marcus.
Også Brian vidste Marcus, hvem var.
– Jeg kan ikke huske helt præcis hvorhenne, men jeg forestiller mig, at det er igennem noget sommerfest og fodbold. Der er også havnefest nede i Bønnerup, hvor han er fra, og der har jeg været med i mange år, så det kan også være der, jeg har set ham. Det er et lille område herude, så alle kender bare alle, slår han fast.
At flere af gutterne har krydset veje før, var dog ikke noget, de italesatte under castingprocessen, fortæller Marcus.
Tætte i dag
Når man har lavet et datingprogram sammen, kommer man hinanden nær, og de fire mænd er derfor også blevet rigtig gode venner.
– Vi har en gruppe, vi skriver sammen i, og for nylig talte jeg i telefon med Christian i en time. Vi har kun hinanden at dele det her med, og det er kun os, der ved, hvordan det hele er foregået. Og vi har været de samme følelser igennem, forklarer han.
Af den årsag planlægger de også at mødes alle sammen i den nærmeste fremtid i selskab med andre mænd, der også var med til gruppecastingen.