-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
Har Nicolaj og Emil S fundet kærligheden efter "Bachelorette"?
Nu sætter bejlerne ord på kærlighedslivet, efter optagelserne sluttede tilbage i efteråret.
I dag står det klart, at hverken Nicolaj og Emil S tog den sidste rose og den eneste ene med sig hjem fra Mexico efter "Bachelorette".
Artiklen fortsætter under videoen...
Men selvom deres exit er ganske friskt for os seere, så er det alligevel godt et halvt år siden, mændene vendte retur fra kærlighedsrejsen. Nu sætter de begge ord på, hvorvidt de har fundet kærligheden i tiden efter.
- Jeg har ikke fundet den, men jeg har heller ikke ledt så meget. Ens fornemmeste pligt er jo at holde lav profil. Jeg har ikke rigtig datet så meget de seneste par måneder, fortæller Nicolaj og fortsætter:
- Jeg tror heller ikke, overskuddet var til det, da jeg kom hjem. Da var jeg mættet af indtryk og oplevelser, og jeg havde ikke det store overskud til at date.
Leder du stadig efter kærligheden?
- Det gør jeg selvfølgelig, men lige nu tager jeg det i mit eget tempo. Det er godt lige at få ro på, så man er klar til at lede videre.
Tager stadig kærlighed med hjem
Heller ikke Emil S har det store at berette om på kærlighedsfronten.
– Vi har godt måttet date i perioden op til, at vi blev offentliggjort, men det var stadig svært at gøre, fortæller Emil og uddyber:
- Jeg datede lidt, men det var svært at have i baghovedet, at hele denne her mølle kom, og hvis man så var i noget andet. Jeg sås lidt med en, men jeg sluttede det.
Nu kan de to mænd endelig stå frem som singler, der er ikke længere er bundet af programmets hemmelighedskræmmeri.
– Jeg glæder mig også til at kunne åbne lidt op for det igen, lyder det fra Emil.
Har du fundet kærligheden i Nicolaj så?
– Det har jeg. Ham er jeg lykkelig for. Også mange af de andre drenge. Jeg synes, jeg har mødt mange søde mennesker på den her tur, og hele produktionen er også meget søde. På den måde tager jeg stadig meget kærlighed med, selvom den er venskabelig.