-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
Tilmeld dig ALT for damernes Kvindeløb 2025 her
Billetsalget til Danmarks hyggeligste kvindeløb er skudt i gang! Du har nu mulighed for at sikre din billet. Læs her, hvad du kan glæde dig til, og hvilke byer du kan løbe eller gå i.
Vil du være en del af en fantastisk sommerdag fyldt med motion, fællesskab og masser af god energi? Så er det nu, du skal tilmelde dig ALT for damernes Kvindeløb 2025 – og endda til en fordelagtig early bird-pris!
For kun 349 kr (+gebyr) kan du sikre dig din billet til Kvindeløbet 2025, inklusive årets flotte løbe t-shirt og eksklusive goodiebag.
Kvindeløbet er en dag, hvor vi fejrer glæden ved bevægelse og det stærke fællesskab, der opstår, når vi løber eller går sammen. Vælg mellem to naturskønne ruter på enten 5 km eller 10 km. Tag din veninde, mor, kollega – eller bare dig selv – under armen og vær med til sommerens hyggeligste motionsdag!
Hvad kan du glæde dig til?
Kvindeløbet handler om meget mere end blot ruterne – det er en dag fyldt med oplevelser!
På løbspladsen sørger vores sponsorer for spændende aktiviteter, konkurrencer og smagsprøver, mens Lagkagehuset igen i år står klar med lækre forfriskninger og muligheden for at hente forudbestilt mad. Der vil være opvarmning med fantastisk energi, lodtrækninger om flotte præmier og en skøn stemning dagen igennem.
Læs mere om Kvindeløbet og tilmeld dig her
Den officielle designer af årets løbe t-shirt er…
Vi er stolte af igen i år at kunne præsentere Planet Nusa som den officielle designer af årets løbe t-shirt og goodiebagnet 🪐
Vi glæder os meget til at vise jer dette års design!
Undgå at gå glip af noget
Følg med på vores Facebookside, hvor vi løbende opdaterer med praktisk information, tips til træningen, masser af motivation til at komme i gang og meget mere!
Vi glæder os til at se dig til ALT for damernes Kvindeløb 2025! 🏃♀️✨
Kvindeløbet foregår i samarbejde med LongoVital