Efter 10 år: Gør det igen!
Der er ekstra gode nyheder til alle "Klassefesten"-fans.
Hvis man savner at se til "Klassefesten"-trekløveret Andreas, Niels og Thomas er der rigtig gode nyheder. Anders W. Berthelsen, Troels Lyby og Nicolaj Kopiernikus er snart klar til en fjerde runde - der kommer nemlig endnu en "Klassefesten"-film. Det skriver Kino.
LÆS OGSÅ: Se klippet: Frederik og Morten bryder sammen på tv
Det er 15 år siden, den første "Klassefesten" blev vist på det store lærred, og i 2016 udkom den seneste, nemlig "Klassefesten 3 - Dåben".
Til 2026 vil "Klassefesten"-fans igen kunne se de tre gutter begive sig ud i pinlige, hylende morsomme og sårbare øjeblikke i den fjerde film i rækken "Klassefesten 4 - Venner for livet".
Denne gang vil et surpriseparty i et sommerhus på Fyn være omdrejningspunktet, og publikum kan glæde sig til at se stjerner som blandt andre Helle Fagralid, Tomas Villum Jensen og Molly Egelind på rollelisten.
LÆS OGSÅ: Maibritt Saerens' store kærlighed: Her er hendes mand
"Klassefesten 4 - Venner for livet" forventes at få premiere i vinterferien 2026.