-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
H&M afslører efterårets store designsamarbejde
”H&M giver mig mulighed for nå et bredere publikum med min vision,” siger Giambattista Valli, hvis H&M-kollektion lanceres til november.
Som efterfølger til H&M’s utallige succesfulde partnerskaber, der både tæller kollektioner fra Comme Des Garçons, Versace og Jimmy Choo, er turen nu kommet til det italienske modehus, Giambattista Valli - med den kreative og fantastiske direktør af samme navn, Giambattista Valli, i spidsen.
Nyheden blev afsløret i går aftes under amfAR-gallaet i Cannes, hvor Kendall Jenner og Chiara Ferragni blandt andre troppede op i smukke, ekstravagante sager fra det kommende samarbejde. Men denne gang er samarbejdet særligt. H&M skyder nemlig samarbejdet i gang med en særlig ”før”-kollektion fra Giambattista Valli x H&M-samarbejdet, som lander den 25. maj i 12 udvalgte H&M-butikker i hele verden, men kun på hm.com i Danmark.
Kjoler fra Giambattista Valli x H&M. Priser fra 129-4.499 kr.
“Mit mål er at dele min kærlighed til skønhed og være en delaf alles ”happy moments”, at være med til at skabe kærlighedshistorier i hele verden,” siger den 52-årige designer med base i Paris.
En sand mester inden for alt, som er smukt og sofistikeret. Også Creative Advisor H&M, Ann-Sofie Johansson, er begejstret:
“Han er den ubestridte mester af haute couture med talent for at skabe mindeværdige silhuetter. Det er en drøm, som går i opfyldelse, når vi kan tilbyde hans signaturstyles til vores kunder. Vi kan ikke vente med at se deres reaktioner på denne smukke kollektion”
Giambattista Valli, der er født og opvokset i Rom, lancerede for første gang sin egen kollektion i Paris i 2005. Hans univers omfatter nu tøj, haute couture og accessories. Samarbejdet med H&M er det første af sin slags for Valli, og det er også første gang, han prøver kræfter med herretøj. Den fulde kollektion lanceres i hele verden den 7. november 2019.