ALT for damernes Guldknapfest – se dette års luksuriøse goodiebag

ALT for damernes Guldknapfest – se dette års luksuriøse goodiebag

Glæd dig til en uforglemmelig dag i Operaen fyldt med mode, musik, inspirerende talks og underholdning i særklasse. Som deltager får du selvfølgelig også en helt særlig forkælelse med hjem – vores luksuriøse goodiebag spækket med lækkerier. Her finder du alt fra beauty- og plejeprodukter til snacks, drikkevarer og små overraskelser, der gør både hverdagen, træningen og hyggen derhjemme lidt mere selvforkælende.

ALT for damerne logo

I samarbejde med Boozt inviterer ALT for damerne endnu engang til årets store Guldknapfest lørdag den 13. september i Operaens smukke foyer – og du er inviteret!

Glæd dig blandet andet til liveoptræden fra Pernille Rosendahl og Dorthe Gerlach, talks med Lone Hertz og Carolyne Caddu Rasmussen, bogsigneringer med Morten Münster, Glenn Bech og Katrine Marie Guldager – og selvfølgelig masser af spændende sponsorer, som præsenterer deres produkter og står bag skønne konkurrencer.

Køb din billet her 

Se her, hvad du kan glæde dig til at finde i goodiebaggen, som har en værdi på over 2.500 kr!

ESTÉE LAUDER

Dybde gående reparation og morgenglød

Værdi: 995 kr. 

Giv din hud et natligt boost med Estée Lauders ikoniske Advanced Night Repair – et dybtvirkende serum, der arbejder, mens du sover. Med mere end 40 års banebrydende forskning bag sig reducerer serummet synligt fine linjer, styrker hudens fasthed og giver en mere ensartet hudtone.

Allerede efter én nats brug oplever de fleste en friskere, mere strålende hud med intens fugt og øget elasticitet. Den lette, oliefri formel absorberes hurtigt og er velegnet til alle hudtyper – også sensitiv hud.

Med Advanced Night Repair vågner du op til en hud, der føles glattere, sundere og med en naturlig udstråling, der holder hele dagen.

Læs mere om Estée Lauder her 

MERAKI

Fejr 10 år med Meraki

Værdi: 200 kr. 

I anledning af Merakis 10-års jubilæum er den elskede Cotton Haze-duft tilbage. Den ikoniske signaturduft med friske noter af citrus og urter er tro mod den originale formulering, men nu med økologisk certificerede ingredienser, der forkæler både sanserne og huden.

Den eksklusive jubilæumsgaveæske indeholder en håndsæbe og en håndlotion, beriget med aloe vera og havreekstrakt, som efterlader hænderne rene, bløde og velplejede. Gaveæsken er perfekt som selvforkælelse eller en smuk gave, der inspirerer til flere øjeblikke af hverdagsluksus.

Læs mere om Meraki her

MADS Z

Accessories med blomstermotiv

Værdi: 100 kr. 

Som deltager får du en smuk accessory fra Mads Z – enten et elegant tørklæde eller en fin key chain, begge med et poetisk blomstermotiv i råhvide, brune og blå nuancer. 

Tørklædet kan bruges som et let sjal på kølige aftener, bindes om halsen eller styles på tasken for et sofistikeret look. Key chain’en giver et feminint og personligt touch til dine nøgler eller taske med sit dekorative bånd og praktiske karabinhage.I goodiebaggen finder du også et inspirerende katalog. 

Udover goodiebaggen kan du glæde dig til at møde Mads Z i Operaen, hvor du kan udforske deres smykkeunivers, shoppe med gode rabatter og deltage i konkurrencen om det ny lanceret Celestial by Medina ur til en værdi på hele 3.995 kr. – der skal findes to vindere! 

Læs mere om Mads Z her

 GHD

Perfekt hår – hvor som helst

Værdi: 239 kr.

Med ghd Core Bundle Bag har du alt, hvad du skal bruge til en god hårdag – uanset hvor du er. Sættet indeholder den populære ghd Bodyguard Heat Protect Spray i praktisk rejsestørrelse, et stilfuldt hårbånd og en elegant sort toilettaske, der gør det nemt at have dine hår-musthaves med på farten. 

Heat Protect Sprayen er udviklet af ghd’s egne stylister og beskytter effektivt håret mod varmeskader fra glattejern, krøllejern og føntørrer. Den lette, usynlige formel plejer håret, gør det blødt og glansfuldt og kan bruges til alle hårtyper – perfekt til både hverdag og feststyling. 

Udover goodiebaggen kan du glæde dig til at møde GHD i Operaen, hvor deres team står klar til at invitere dig til en transformatorisk oplevelse. Få personlig rådgivning om styling af lige netop dit hår, mens de dygtige stylister udfører deres magi.

Læs mere om GHD her 

MOCKBERG

Elegant smykkeskrin til farten

Værdi: 198 kr. 

Hold styr på dine yndlingssmykker – også når du er på farten – med dette stilfulde smykkeskrin fra Mockberg. Den kompakte størrelse gør det nemt at have med i tasken eller toilettasken, så dine smykker altid er samlet og beskyttet. 

Skrinet er fremstillet i vegansk læder og foret med blød fløjl, der både ser eksklusivt ud og skåner dine smykker. Et must-have for enhver smykkeelsker, der ønsker at kombinere funktionalitet med stil. 

Glæd dig også til at møde Mockberg i Operaen. 

Læs mere om Mockberg her

RITUALS

Hverdagsluksus til dine hænder

Værdi: 99 kr. 

Forvandl håndvasken til et øjeblik af velvære med The Ritual of Jing Hand Wash. Den nærende, sæbefri formel renser skånsomt, mens den beroligende duft af hellig lotus og jujube giver ro og balance i hverdagen 

Håndsæben er pH-neutral og derfor mild mod huden – samtidig med at den efterlader hænderne rene, bløde og let duftende. En luksuriøs detalje til badeværelset, der kan genopfyldes igen og igen. 

Læs mere om Rituals her 

SANZI BEAUTY

Fyldige vipper med pleje

Værdi 200 kr. 

Få både volumen og pleje med Mascara Extra Volume fra Sanzi Beauty. Den unikke børste kombinerer korte og lange børstehår med en præcisionskam, der fanger selv de mindste vippehår, adskiller og definerer – for et intenst sort look uden klumper. 

Mascaraen er beriget med vippeserum og E-vitamin, der styrker, plejer og stimulerer væksten af vipperne, så de bliver både fyldigere og mere fleksible over tid. Den tårefaste formel og de mineralske pigmenter sikrer en dyb, holdbar sort farve, der kan bygges op lag på lag.

En must-have mascara til dig, der ønsker markant volumen, længde og stærkere vipper i ét produkt. 

Læs mere om Sanzi Beauty her

GYLDENDAL

Inspiration til læselysten

Glenn Bechs 'Jeg er ikke færdig med dig' og Morten Münsters 'Afdelingen for magisk tænkning'.

I goodiebaggen finder du en læseprøve fra Katrine Marie Guldagers helt nye bog samt eksklusivt merchandise fra Morten Münster og Glenn Bechs aktuelle udgivelser. Perfekt til dig, der elsker at fordybe dig i bøger og hente ny inspiration fra nogle af Danmarks mest markante forfattere. 

Glæd dig også til at møde Gyldendal i Operaen, hvor forfatterne står klar til bogsignering, hyggelige snakke om stort og småt, samt mulighed for bogkøb og masser af litteraturinspiration. 

Læs mere om Gyldendal her  

LOUIS NIELSEN

Skinnende syn og stilede briller

 I goodiebaggen finder du en praktisk pudseklud, brillerens og en voucher med gode rabatter – perfekt til at holde alle briller rene og klare. 

Derudover kan du møde Louis Nielsen i Operaen, hvor deres inspirerende stand er dækket op til middag med stel på menuen. Her kan du få brille- og solbrilleinspiration, tips til styling, farvevalg og få gode råd om øjensundhed. Eksperterne står klar til at hjælpe dig med præcis dine behov og til en hyggelig snak om alt fra mode til syn. 

Som ekstra bonus kan du deltage i konkurrencen på standen og vinde et par briller eller solbriller – en perfekt måde at kombinere forkælelse med stil på. 

Læs mere om Louis Nielsen her

Det kan du også glæde dig til på dagen

  • Velkomstdrink fra Peyrassol
  • Liveoptræden med Pernille Rosendal og Dorthe Gerlach
  • Talk og bogsigneringer med forfatterne Morten Münster, Glenn Bech og Katrine Marie Guldager
  • Mit Yngre Jeg med gæsterne Carolyne Kaddu Rasmussen og Lone Hertz
  • Stort modeshow med kendte danske kvinder på catwalken
  • Masser af hygge, inspiration og god stemning i Operaens smukke rammer 
  • Køb din billet her

RESORB

Elektrolytter med frisk hindbærsmag

Resorb Original.

Hold energien oppe og væskebalancen i skak med Resorb Original – en kulhydrat-elektrolytopløsning, der hjælper kroppen med at optage væske mere effektivt under træning, rejser eller lange, aktive dage. 

Hver æske indeholder to rør med 10 opløselige brusetabletter, der forvandles til en forfriskende hindbærdrik. Perfekt som et velsmagende boost på varme sommerdage eller når du har brug for ekstra hydrering. Velegnet til både voksne og børn fra 3 år. 

Værdi: 27 kr.

Læs mere om Resorb her

DEPEND

Perfekt formede bryn – hele dagen

Værdi: 129,95 kr. 

Med Eyebrow Styling Gel Duo fra Depend får du både definition og hold i ét produkt. Den transparente gel holder brynene flot på plads, samtidig med at de ser naturlige ud.

Duo-børsten giver dig to muligheder: den store børste løfter og former til et voluminøst powerbryn, mens den lille børste gør det let at fange de små hår og skabe præcise detaljer. Påfør alene for et friskt hverdagslook eller som sidste trin i din brynmakeup for et long-lasting resultat. 

Udover goodiebaggen kan du glæde dig til at møde Depend i Operaen, hvor du kan opleve de nyeste negletrends, få lagt negle og hente inspiration direkte fra eksperterne. 

Læs mere om Depend her 

COCOHAGEN

Plantebaserede dadelsnacks

Forkæl dig selv med Cocohagens lækre cocoa truffles – små, plantebaserede dadelsnacks fyldt med smag og uden kompromiser. De er 100 % økologiske, veganske og fri for gluten, laktose, sødestoffer, konserveringsmidler og palmeolie. 

Smag Cocohagens nye syrlige medlem – Currant. Kombinationen af pink himalayasalt, mørk belgisk kakao, kakaosmør og gylden abrikoskerneolie giver en fyldig og delikat smag, mens tørrede, granulerede ribs på toppen tilføjer et let syrligt twist – perfekt til en god kop kaffe eller som en lille luksus i hverdagen. 

Læs mere om Cocohagen her

LÆSK

Friskt og fermenteret

Forkæl smagsløgene med Læsk Lemon Kombucha – en sund og forfriskende kombination af friskpresset citronjuice og let fermenteret drik, fyldt med 1 milliard levende, gavnlige bakterier. Perfekt til en pause, som et naturligt boost til hverdagen, eller når du har brug for noget friskt og læskende. 

Læs mere om Læsk her 

BATISTE

Friskt hår på få sekunder

Få et friskt look mellem hårvaskene med Batiste tørshampoo – udviklet specielt til følsom hovedbund og dermatologisk testet. Den lette formel absorberer blidt overskydende olie og efterlader både hovedbund og hår frisk og velplejet.

Prisvindende Batiste bruger innovativ risstivelse til effektivt at fjerne fedt ved rødderne, samtidig med at den tilfører ekstra volumen, tekstur og en behagelig, let duft. Perfekt til en hurtig opfriskning, når tiden er knap, eller som et ekstra boost til håret før fest og hverdag.

Læs mere om Batiste her 

BOOZT

Alt samlet ét sted

Som hovedsponsor på Guldknappen sørger Boozt for, at goodiebaggen samles i en praktisk og stilfuld totebag, så du nemt kan tage alle dine luksusprodukter med hjem. I tasken finder du også en flyer med eksklusive rabatter samt chancen for at vinde skønne præmier på dagen – direkte fra Boozts stand.

En perfekt kombination af praktisk opbevaring, forkælelse og shoppinginspiration, der gør din Guldknap-oplevelse ekstra speciel. 

Læs mere om Boozt her

COINTREAU

I goodeibaggen finder du en Cointreau prøve samt et opskriftehæfte med ideer til, hvordan den kan bruges. 

Udover goodiebaggen kan du glæde dig til at møde Cointreau i Operaen, hvor deres stand byder på en forfriskende Palominita – et let og sommerligt twist på den klassiske Paloma.

Læs mere om Cointreau her 

Læs mere om eventet og køb din billet her