-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
Velgørende webshop sælger dit tøj for dig
Den nye, velgørende webshop Fashion-resales.dk tilbyder at sælge dit tøj, dine sko og accessories for dig.
Hos Fashion-resales.dk er missionen at give nyt liv til alle de ting, der ikke bliver givet eller solgt videre, fordi deres ejere ikke har tid eller overskud til det. Webshoppen tager sig af alt vedrørende salget. Lige fra billedtagning, oprettelse af annoncer til korrespondance med køber samt afsendelse og afregning med begge parter.
Overskuddet går til...
Fashion-resales.dk støtter Ungdommens Røde Kors' arbejde med udsatte børn. Alle sælgere har mulighed for at gøre det sammen ved at donere en del af deres salg til organisationen. Webshoppen har et ambassadørkorps af kendte kvinder, der støtter projektet. Bl.a. GO' morgen-værten Lisbeth Østergaard.
- Tak til Fashion-resales – to gode ting på en gang! De hjælper med at finde nye ejere til mit tøj, og jeg kan støtte velgørenhed.
Tøjet bliver screenet, før det ryger på webshoppen
Designers Remix, Acne, Custommade – I webshoppen er der varer fra en langt række mærker i den dyrere ende, men til billigere penge. Fashion-resales.dk lægger stor vægt på kvalitet, og alle varer gennemgår derfor en screening, hvor alt, der ikke kan sælges for minimum 200 kroner, bliver sorteret fra. Det tøj gives til velgørenhed. Missionen er at give køberne de bedste produkter. Samtidig tager Fashion-resales.dk kampen op imod de helt store online platforme for salg af secondhand-tøj.
Læs mere og besøg webshoppen på Fashion-resales.dk