H&M Home, nu også til børn

H&M Home, nu også til børn

H&M Home havde inviteret stylingredaktør Gertrud Maria Bønnelykke til fremvisning af deres nye efterårs - og vinter-kollektion 2012 i Stockholm i den gamle biograf Astoria. Et kæmpe dukkehus dannede ramme om Home´s nye kollektion, hvor man kunne gå på opdagelse på de forskellige etager og nyde synet af de mange fristelser.

H&M Home, nu også til børn
H&M Home, nu også til børn


H&M Home, nu også til børn

Det helt nye indenfor Home er at de har lavet en børne - og baby-kollektion med de sødeste sager små kanin-rangler, stjerne-sengetøj, sutter, pudder, telte og meget mere.

H&M Home, nu også til børn

H&Ms søde team fra Danmark, pr og kommunikations manager Marlene Hyre-Dybro og showroom manager og pr koordinator Christina Jørgensen.

H&M Home, nu også til børn

Cool western stemning med printede puder, håndklæder og tæpper.

H&M Home, nu også til børn

Glæder mig til at H&M får deres nye printede sengetøj i butikkerne med fine retro-mønstre fra 30´erne og 40´erne.

H&M Home, nu også til børn

Sød og blød romantik i sarte nuancer er kodeordene for H&M Home nye baby-kollektion med lækre pudder, tæpper og sengetøj i det lækreste økologiske bomuld. Så alle jer nybagte mødre: I kan godt glæde jer til de mange søde sager, især deres små kanin-rangler er ikke til at stå for.

H&M Home, nu også til børn

Savner du den hyggelige stemning af sommerhus og sommer vil du elske H&M Home’s blomstrede kollektion med puder, håndklæder og sengetøj med romantiske blomsterprints.

Masser af pangfarver og funky dyremotiver kan du finde i den nye børnekollektion for H&M Home.