Alle deltagerne fra 'Love Island'
Pressedag på "Love Island" 2025

Gravid "Love Island"-deltager er blevet single

Silke Rosenkilde er ikke længere sammen med faren til sin kommende datter.

Logo Realityportalen RP RPLOGO

Hele to "Love Island"-babyer kommer til verden næste år. En af de gravide deltagere fra programmet er Silke Rosenkilde, som har termin på valentins dag.

LÆS OGSÅ: Efter lang kamp: Stephanie Salvarli endelig i mål

Artiklen fortsætter under videoen.

Men selvom datteren er sat til at komme på kærlighedens dag, så afslører Silke nu, at kærligheden til faren er brast.

-  Det har været en af de sværeste beslutninger i mit liv. Faren til lille L og jeg er ikke sammen. Vi har valgt at stå ved siden af hinanden – ikke som kærester, men som stolte forældre, skriver Silke på Instagram og tilføjer:

-  Lille L har altid været det vigtigste for os, og det vil hun altid være.Vi ønsker fortsat så meget privatliv og respekt som muligt. Jeg vil derfor ikke besvare yderligere spørgsmål om situationen, men lover at dele det, jeg ønsker, når tiden er den rette.

Se hele opslaget herunder.